Текущее время: 21 окт 2018, 20:39

Часовой пояс: UTC + 2 часа

Страница 1 из 1 [ Сообщений: 10 ] 
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Поїздка на Середньоверецький перевал
СообщениеДобавлено: 22 авг 2006, 18:47 
Горган - Разрушітєль

(Вибачаюсь за сумбурність розповіді, але категорично не вистарчає часу на нормальну розповідь і оформлення.Всі посилання на фото - посилають вас в нашу галерею, де розміщені фото з цієї поїздки.Нажаль сюда вони не вставляються)

Буду потрохи описувати мандрівки найпрекраснішими місцями на Земскій кулі - Карпатами.
Вчора я чуть до почесного звання Альфа -маніяка не додав ще оффроуд - мен. Але про все, як кажуть бойки - за порєдком.
Я люблю Карпати. Це зрозуміло.
album_pic.php?pic_id=82
Я люблю не просто Карпати, а люблю з побратимами нагружений як вючний гірський.... и-и-и-и ... вовк :D пройтися так кілометрів під сорок (чим більше, тим краще) ночуючи в наметах, і харчуючись запасами з наплечників, а також ягодами, грибами і горівкою. Пройти обовязково потрібно верхами безлісими, щоб пейзаж був неймовірний і на всі чотири сторони. album_pic.php?pic_id=78
Саме в такий спосіб, єдиний, можна побачити, що таке справжні Карпати. Саме тоді ти їх можеш відчути, коли з вершини видно до 50 км гірського хвилястого простору на всі сторони світу … album_pic.php?pic_id=79
Коли тебе гори заливають нещадним дощем, під час якого через два метри втрачається візуальний контакт з побратимом, коли туман такий, що не видно власної руки. Коли зорі вночі такі близькі і такі яскраві, що не передати словами … Такі зірки бувають тільки в горах.
Коли ти …повітря, трави… ну… і т.д. А ще там можна пити горівку, співати з колєґами і ганяти медведів. Без горівки не обійдеться, бо якщо вип’єш мало, то медведі будуть ганяти тебе. :P
Одним словом , я збираюсь в гори, тому вирішив перевірити підступи до однієї місцини, ну і обстановку в цілому.
Дійові особи.
1.Машина. Лачетті (вона ж Лача). Машина – звір, тому що службова. І невибаглива – харчується виключно службовим бензином. 8)
2 і 3 - я з жінкою. Жінка вибаглива – їй потрібні «шоколадки» для забезпечення оптимального процесу спостерігання за моєю манерою їзди. Я - теж вибагливий – мені потрібно побільше гірських краєвидів і по менше народу довкола, щоб осягнути нірвану.
Ну ще потрібно мені дачу, квартиру, машину, мільйон (бажано) долярів, неймовірного здоров’я, постійного щастя і можливості займатись... Гм… так, для початку здається вистарчить. Не буду стверджувати, але з таким набором опцій ,здається, нірвану осягнути легше. Ну по крайній мірі – її можна досягати весело і постійно.
Ну так вернемось з нірвани до поїздки. :)
В неділю зранку я запхав в дику звірюку Лачу манатки – компас, карту, радіостанцію, жінку, бінокль, фотоапарат, ще одну карту і залив бензини. Вирушив.
Витяг з мапи:

album_pic.php?pic_id=68

album_pic.php?pic_id=58

Маршрут наступний –
1. Львів. З північного краю перебираюсь на південний, розказуючи по дорозі жінці, що той і тамтой рогуль їздити не вміють. Вона підтверджує , що ніколи не сумнівалась, що їздити вмію тільки я. Я радісно посміхаюсь.
2.Львів - Стрий. 80 км. На цій ділянці, брати – розпіз…я хотів сказати брати – слов’яни - македонці кладуть новий асфальт і кладуть матом . Новий асфальт повинен з’єднати Львів і Македонію. Матом кладуть асфальт тому, що покладений раніше братами розпіз…- слов’янами (а також узбеками, вірменами та силами інших націй великого СеРу СеРу) асфальт, роздовбаний роками розпіз…йської експлуатації вже не витримував і ламався, і перестав бути схожий на асфальт, і розбивати такий асфальт покладений титанічними зусиллями 15 ти націй та меншими народностями СеРуСеРу, та закріплений великим матом - ой-йо-йой як не просто. Без мату. Тому простоявши в колійках трохи хвилин і традиційно кладучи матом – добираюсь до Стрия.
3. Стрий – Сколе. Не знаю скільки кілометрів. Проїхавши останні метри покладеного титанічним матом асфальту і силами поневолених народів і корінного населення, виїзжаю на покладений македонцями шлях до Македонії. Цей шлях веде від Стрия до Вужміста, далі на Чоп і в Македонію. Їхати в Македонію просто. Зникають всі шуми нерівностей матОвого асфальту, тобою вже не гоцає, машиною не хатуляє. Навіть звір Лача може оцінити, що пересуватися дорогою, яка трохи подібна на покладену руками європейців і близькими до них людей – дуже добре пересуватися. Місцями - кайф.
4. Їдемо дорогою через Сколе, та Козьову, за Козьовою зліва при самій трасі класний мотель. Акуратненькі газончики, фонтанчики, в холі мотелю чучела тварин впольовані сміливими мисливцями. Бар виконаний в національному бойківському стилі. Дуже приємне враження.
5.Через 5 км доїзжаємо до села Тухолька. album_pic.php?pic_id=81
В селі Тухолька треба повернути на старий перевал.(поворот позначений на мапі ДПС 7)
Розкажу трохи про перевал. album_pic.php?pic_id=71 (вид з перевалу на гору Великий Верх 1596м)
album_pic.php?pic_id=72 (вид з перевалу на найвищу вершину Львівської обл. - г. Пікуй, 1408м)

Верецький перевал колись був єдиним шляхом в сонячне Закарпаття. Тому довкола цього перевалу завжди відбувались різноманітні історичні катаклізми – наші пиздили москалів, або москалі пиздили наших. :) В ці історичні катаклізми в різні часи були втягнуті також німці, австріяки, мадяри, поляки, румуни, чехи, словаки, хорвати, серби, монголи, татари, гуни, готи, бойки, гуцули, волиняки, та багато інших. Володіти цим перевалом, завжди означало володіти ключами від Закарпаття, Угорщини і Македонії.
album_pic.php?pic_id=74(Ґорґан на Перевалі)
Потім по тій дорозі поїхав транспорт. І цим перевалом користувались аж до 21 століття. Дорога туда веде така вузенька – вузенька , змія, з розворотами на 180 град., і з верхнього ярусу можна поздороватись за руку з тим , хто їде нижнім ярусом.(на мапі під номером три)
album_pic.php?pic_id=83
Фури заїзжали в повороти в два прийоми. Інакше не можливо проїхати було для них. Потім радянська влада зрозуміла – для того щоб їхня кіннота могла швидко доскакати до Угорщини, Іспанії і Македонії необхідно побудувати нову, менш екстремальну дорогу. Бо як показував досвід, їхні кіннотники напивались під час руху на перевал і падали з танків у прірву. :) Бойки раділи, а радянська влада ой як не любила давати бойкам привід до радощів. Перевал закинули, транспорт пішов дорогою, що бігла правіше, а Іспанія вступила в НАТО.
Хочу зупинитись також на походженні назви цього села. (Тухолька)
Колись в 13 столітті москалі, що підло замаскувались тоді під монгол і татар, прибігли до бойків і сказали – «хто тут главний, іди сюда, твоя коломийка – гавно, а чєчьотка - клас!». І доказуючи це, вони напивались якоюсь воткою , закушували сільодкою і танцювали чічьотку. При тому , під їхнім загарбницьким чоботом погинуло багато ні в чому неповинних грибочків яких вони тут не сіяли і не поливали – білих, опеньок, та лисичок.
Бойки покликали на допомогу лемків і гуцулів. Вони разом довго думали над значенням магічного слова «чєчьотка» і значенням цих ритуальних танців. І коли вони вичерпали всі варіанти, їм нічого не залишилось як вийти на плай війни (плай з гуцульської – стежина) і відімстити за наругу над коломийкою, та навколишнім середовищем. Зібрані вкупу війська горян вибрали за старшого, легеня на прізвище Беркут, і підло, по галицьки, відступили в гори, де були ще не торкані родовища грибочків. Замасковані москалі під монголів на радощах кинулись в долину, по якій протікала нестримна гірська річка. Вони думали поповнити там запаси сільодки, бо їхня монгольська вже закінчувалась, а їм ще потрібно було нести свою передову культуру і чічьотку «до останнього моря». Тобто в Іспанію.
Отже, кинулись ці замасковані під татар в долину ловити сільодку, аж тут горяни вдрулили величезний камінь впоперек входу в долину, для того, щоб не дозволити сільодці заплисти з моря в долину, і таким чином виморити голодом підлих загарбників. Але камінь перегородив витік нестримного потічка, і всю долину залило нескінченне озеро. Беркут зрозумів, що цей факт теж можна використати в військових цілях, і наказав залишити нескінченні родовища гірських грибочків, та зайняти позиції довкола долини. Зайняли легіні позиції і за наказом Беркута кинулись в атаку зі словами «а ви їх (грибочки) тут сіяли? А ви їх тут поливали? А ви їх доглядали?». Окремі з загарбників намагались вискочити з води, щоб дотягнутись до свого магічного напою «вотка», але сам Беркут пливучи на плоті по озері, пиздив підлих загарбників важким кобликом зверху по шапках – вушанках. Не витримавши такої наруги над собою, та будучи відірваними від припасів вотки і сільодки, москалі, які тоді підло замаскувались під татар з монголами, потопились і вмерли. Всю долину окутав протухлий сморід, тому село назвали Тухля. А там , де течія річки винесла кілька трупів за надцять кілометрів від місця події, а ці трупи в невеликій кількості протухли теж, село назвали Тухолька. А сам Беркут швидко постарів і вмер. Він зробив це для того, щоб вдячні нащадки могли йому поставити пам’ятник. Він не хотів, щоб пам’ятник йому ставили ще при житті. І він всією душою ненавидів загарбників.

Отже в Тухольці потрібно повернути ліворуч на стару дорогу , що веде на старий Верецький перевал. Орієнтир - під номером 7 – ДПС. Ви можете самостійно придумати значення цієї абревіатури. Я пропоную – Дибіли, Піндоси, Собаки. Основна дорога іде вправо вверх, а ми за ДПС зїзжаємо вниз , прямо. Вузенькою дорогою їдемо по селі Тухолька в сторону села Климец. Починаєм підйом на перший перевал. Такий пейзаж я бачив тільки в кіно і в минулому житті в Монте – Карло. Поруч з дорогою час від часу з’являється високовольтна лінія передач. Після підйому спускаюсь в село Климец, після якого знов починається підйом, цього разу вже на Верецький перевал. album_pic.php?pic_id=70(церква в с. Климец на мапі під номером 2, підйом на перевал -н.3)
Тут можна організовувати асфальтове раллі. Екзотика.
Перевал. Сам перевал жахливо запущений. Колись тут були бази відпочинку, автозупинка. Тепер одні руїни. На перевалі можна залишити авто і піти пішки по хребту вверх. В цьому місці лівою ногою йдеш по Закарпатській області, а правою - по Львівській. Це межа областей, що йде цим хребтом. Також тут традиційно проходили кордони між різними державами. Держави тут виникали в короткі міжвоєнні проміжки, коли наші вже не мали сили пиздити москалів, а москалі – наших. На самому хребті раптом виростає споруда. Здалеку це мені видалось як щось в стилі Пінк Флойд.
album_pic.php?pic_id=77
Але все банальніше – це складена з каменю могила якихось мадяр. Поки я там знаходився на протязі всього години, до цієї могили приходило три групи мадяр, які були паломниками, і приїзжали з мадярського боку. album_pic.php?pic_id=76
Але враховуючи те, що на перевалі знаходився автомобіль і люди з російськими номерами, то мені видалось, що це москальські розвідники координують рух москальських диверсантів, вдало замаскованих під мадяр. По фотографувавши пейзажі я вирушив назад, на північ. До речі, від села Тухолька, на перевал, і на зад до села Тухолька я не зустрів жодного іншого механічного транспортного засобу крім корів і коней, тай то вони пересувались десь в лісі, а не по дорозі.
Надихавшись гірського кисню, мені в голову вдарила жахливо розумна ідея – переїхати дорогою, що позначена вояками на мапі, як дорога з твердим покриттям.(на мапі обєкт номер1)Думка була в тому, що по цій дорозі можна вибратись автомобілем на висоту 1001 м над р. моря і полюбуватися неймовірними пейзажами. album_pic.php?pic_id=69(остання знимка. Дорога на висоті 1001м.)
Дорога дійсно з твердим покриттям – розсипане гірське каміння і трава між ним.
А тут я і помилився.
Долаючи якусь яму я помилився в інженерних розрахунках і пиз…нувся правою стороною передка Лачі в рельєф місцевості.(місце зустрічі з рельєфом під номером 6)Удар був настільки вдалий, що лівої сторони передка Лачі потік тосол марки антифриз. Це я помітив акурат на самій вершині 1001м. Кудись зразу зникли залишки кисневого сп’яніння. Я почав аналізувати по пунктах.
1. Рідина витікає.
2. Лача виявляється не джип.
3. Я на дорозі, по якій раз в сезон проїзжає фіра. Якщо я звідси не виберусь, поки не перегріється двигун – до Львова піду пішки, а машину зможу спустити вниз хіба зимою на лижах, коли буде холодно і не буде перегріватись двигун.
4. Жінка свариться.
5. Накрилось любування пейзажами.
6. Нащо жиди пуляють ракетами по арабам?
7. Москалі все винуваті.
8. Терміново добратись до села, де можна добути воду.
9. Рідина продовжує витікати
Все. Романтика пройшла. Я погнав. Долаючи протитанкові перешкоди часів 2 СВ (дорога була з північного боку значно роздовбаніша і крутіша) я продовжував дізнаватись про себе багато нового від жінки. «Напевно закінчися шоколад» подумав я. Довбанувши ще кілька раз Лачу, я все таки вибрався на асфальт і порулив на Львів. Не буду описувати того, як я завис на хвості в двох БМВ 530, які впарі долали нескінченні гірські повороти, і нервував їх постійно своїми швидшими виходами з поворотів (жінка продовжувала розказувати новини про мене). Така доля Альфіста – вступати в боротьбу проти БМВ навіть тоді, коли в тебе тече з радіатора рідина, , або навіть тоді коли ти на мопеді.
Ось так пройшла моя пригода по розвідці місцевості довкола Верецького перевалу.
З неї я прийшов до однозначного та категоричного висновку – Альфа рулить!

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 22 авг 2006, 18:49 
Горган - Разрушітєль

як виявилось потім - вартість поїздки склала бл. 950 грн плюс вартість бензину. Найдорожчим в поїздці виявився радіатор. :o :cry: :P

Заголовок сообщения: Re: Поїздка на Середньоверецький перевал
СообщениеДобавлено: 23 авг 2006, 11:45 
Лицемерный некрофил

Креатив супер!!! :wink:

GORGAN писал(а):
А ще там можна пити горівку, співати з колєґами і ганяти медведів. Без горівки не обійдеться, бо якщо вип’єш мало, то медведі будуть ганяти тебе. :P

Доречі... :)
Приезжвет чувак в тайгу поохотится на медведов. Ну и спрашивает у местных чего да как. Отправил его к главному спецу по медведам. ну тот и поучает:
- Берешь, ружье,дубину побольше и идешь в тайгу, г-г-г-главное не бояться. Находишь берлогу и ху...ришь в нее из ружья, г-г-г-г-г-г-главное не бояться. Из берлоги выйдет медвед, г-г-г-г-г-главное не бояться. Кидаешь медведу в лапы ружье, замазываешь гавном глаза и ху...ришь дубиной по башке.
- А где же я гавно возьму?
- Г-г-г-г-гавно будет. Г-г-г-г-г-главное не бояться.

Профиль Отправить личное сообщение  

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 23 авг 2006, 12:16 
Lancia-Джигіт (затємньонний)

[quote="GORGAN"]Маєш талант, як там кажуть РЕСПЕКТ!!!

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 25 авг 2006, 16:43 
ALFA-Старец

Блинн....Парни, а нельзя ли еще на русский перевести,а то я пол дня пытаюсь асилить и пока никак. :oops: Я понимаю, что в оригинале лучьше, но я пока очень плохо по вашему...
Вижу прикольно, почитать охота...
zheka_e30 Анек на 5 :good:

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 13 сен 2006, 10:23 
ALFA-Старец

Не, ну я потихоньку осваиваю, но не быстро же фсьо это... :wink:

Заголовок сообщения: Re: Поїздка на Середньоверецький перевал
СообщениеДобавлено: 14 сен 2006, 14:06 
ALFA-Младенец

Шо скажеш.Наш хлопака.Я був на цьому перевалі,класно.Щось подібне у мене було як я заїхав у ШИБЕНЕ,точніше Буркут.то вони там літом барабулю під хвоею вирощують.Кінець географії.

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 14 сен 2006, 14:36 
ALFA-Мужчина

Щодо Тухольки. Якщо не помиляюся, то розповідь про знущання над загарбниками можна знайти в одному з творів Івана Франка (якщо я ще раз не помиляюсь :)), от правда не пам'ятаю, щоб там назва села була саме Тухолька. Тай у творі розповідалося про татар та монголів, а не про москаликів :lol:

А так узагалі - залік, камраде

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 15 сен 2006, 14:04 
Горган - Разрушітєль

Колись в 13 столітті москалі, що підло замаскувались тоді під монгол і татар, :lol:

Ги - ги. От тут розвязка проблеми :lol:
Шо сказати... рімейк і всьо. :wink:

Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 19 сен 2006, 16:07 
ALFA-Шаман

Jwt nfr!
Оце так! Я одразу й не побачив!
А як почитав мало не луснув з реготу.
Такий талант пропадає. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Страница 1 из 1 [ Сообщений: 10 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа